Jaki kostium kąpielowy wybrać?

Sezon letni często wiąże się z zakupem nowego stroju kąpielowego. Kobiety co roku zastanawiają się na jaki model postawić tego lata. Do wyboru jest bowiem całe mnóstwo różnego rodzaju fasonów oraz wzorów w różnobarwnej kolorystyce. Aby dopasować kostium odpowiedni dla siebie należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników.

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób ma być wykorzystywany dany strój kąpielowy? Do pływania na basenie najbardziej odpowiedni będzie bowiem kostium kąpielowy jednoczęściowy. Może być zarówno to kostium marki sportowej, jak i innej. Jego jednoczęściowy krój zapewnia w każdym razie swobodę ruchu i doskonale nadawać będzie się do aktywnego wypoczynku w basenie – zarówno otwartym, jak i krytym.

Kostiumy kąpielowe dwuczęściowe natomiast to doskonałe rozwiązanie na plażę. Pozwoli nie tylko na kąpiel w jeziorze tudzież morzu, ale także pomoże w zadbaniu o opaleniznę. Ciężko bowiem wyobrazić sobie opalanie w kostiumie jednoczęściowym, może być w nim nam także po prostu zbyt gorąco. Kostium dwuczęściowy można połączyć z ciekawą sukienką na plażę lub niezwykle modnymi ostatnio specjalnymi chustami na plażę.

Wybierając kostium trzeba pamiętać także o kolorystyce dopasowanej do naszej cery – blade osoby mogą postawić na przykład na pastele, a śniade na czerń lub brąz.

Dodaj komentarz