Planowanie to klucz do udanej przeprowadzki

Statystycznie przeprowadzamy się kilka razy w życiu, choć z każdym rokiem przybywa osób, które coraz mniej przywiązują się do jednego miejsca na ziemi.
Pracujemy wiele lat na to, aby nadszedł dzień, w którym przechodzimy do większego mieszkania. Niestety przeprowadzka to ogromne wyzwanie. Bez odpowiedniego zaplanowania, przygotowania narzędzi oraz wsparcia logistycznego, twoja wymarzona chwila może stać się największym koszmarem.
Jeśli nie chcesz pozostawić w starym domu wszystkich przedmiotów, to największym wyzwaniem, na które powinieneś się przygotować jest transport mebli.
Jak szukać kompetentnej firmy logistycznej?
W pierwszej kolejności przygotuj się do rozmowy z doradcą. Zmierz meble w formie już zabezpieczonej https://transportok.pl/nasza-oferta/transport-mebli/. Pozwoli to na dokładniejszą wycenę. Do zważenia poszczególnych elementów, można wykorzystać domową wagę. W brew pozorom pojedyncza szafka nie powinna przekroczyć skali wagi. Przekazanie kompletnych danych, czyli długości trasy, rozmiaru i wagi lepiej mebli, pozwoli lepiej oszacować koszty.
Istotnym punktem są szafki z elementami szklanymi. Wtedy prawdopodobnie zostanie zaproponowany transport na palecie. Koszt ten jest wyższy o 40% od transportu tradycyjnego.
Przekazanie tych samych danych do wielu firm z prośbą o wycenę pozwoli Ci wybrać tą najlepszą. Prawdopodobnie podczas przeprowadzki będziesz mocno liczył wszystkie koszty, chcąc jak najwięcej przeznaczyć na wyposażenie nowego mieszkania dlatego najlepsza firma transportowa, to ta najtańsza. Jedynym istotnym punktem poza ceną transportu jest odpowiedzialność za szkody spowodowane podczas transportu. Powinieneś dokładnie zapoznać się z warunkami umowy aby po ewentualnej szkodzie, mieć możliwość dochodzenia swoich praw.

Dodaj komentarz