Co z tą energią w domu?

Każdy z nas korzysta z energii prowadząc gospodarstwo domowe. Wielu z nas korzysta zarówno z gazu jak i prądu. Od kilku ostatnich lat przebojem na nasz rynek energetyczny wchodzą niezależne firmy proponujące podpisanie jednej umowy na dostarczenie energii do domu. Energia w domu od jednej firmy reklamowana jest jako duże ułatwienie dla klienta. Taka usługa ma być tańsza, gdyż kupiona jest w pakiecie i dotyczy dostawy prądu, jak i gazu. Energetyka dla klientów indywidualnych, dostarczana w pakiecie, ma być usługą korzystniejszą dla odbiorcy. Czy tak jest na prawdę?
Firmy, które proponują taką usługę, pomagają również inteligentne liczniki załatwić zmianę dostawcy. Wyręczają klienta w załatwieniu formalności, i jest to na prawdę duże ułatwienie. problemy ze zmianą firmy, załatwieniem dokumentacji mają przeważnie osoby starsze, dla których przebrnięcie przez gąszcz dokumentacji, często na prawdę jest dużym utrudnieniem. Energia w domu jest niezbędne, duża ilość trudnych do wypełnienie dokumentów często bardzo skutecznie zniechęca starsze osoby do zmiany dostawcy. Rozwiązanie, gdy to dostawca bierze na siebie ciężar wypełnienia i wysłania dokumentów dla wielu osób jest dużą zachętą.
Wracamy do pytania, czy energia w domu może być na prawdę w korzystniejszej cenie niż proponowana przez obecnego dostawcę? Nie wiem. Odpowiedź na to pytanie niestety będzie można uzyskać z czasem, gdyż teraz są to tylko gdybania. Niebezpieczeństwo polega jednak na tym, że umowy są zawierane na czas określony z konkretnym, czasami długim, terminem wypowiedzenia. Niestety po podpisaniu takiej umowy nie ma już możliwości wcześniejszego wycofania się z zawartej umowy. Dopiero wtedy może się okazać, czy zawarta umowa jest dla nas korzystna.
Energetyka rozwija się bardzo prężnie. Na rynku cały czas pojawiają się nowe firmy proponujące nowe umowy na dostawę energii do gospodarstw indywidualnych. Warto śledzić ich propozycje. Mogą okazać się dla nas korzystne.

Dodaj komentarz