Skóra idealna? Lepiej postawić na zdrową

Niedoskonałości skóry to powszechny problem i niestety- nie do uniknięcia. Na występowanie zmian wpływa wiele czynników- od diety, do aktywności fizycznej, po zmiany hormonalne. Złą wiadomością dla kobiet jest fakt, że to właśnie one są bardziej narażone na liczne podrażnienia, wypryski czy zaskórniki. Dobra strona jest taka, że kosmetyki dla pań występują na rynku częściej niż te dla panów. Można więc wybierać i testować w nieskończoność. Jak jednak zrobić to mądrze?

Przede wszystkim, należy mieć na uwadze typ skóry. W kosmetyce wyróżnia się cztery główne rodzaje:

Żadna z nich nie jest łatwiejsza lub trudniejsza w pielęgnacji- każda potrzebuje tyle samo troski i odpowiedniego podejścia do jej wymagań. Niezastąpione mogą okazać się dobre jakościowo kosmetyki, które, działając holistycznie, będą regenerować zniszczony naskórek i zapobiegać kolejnym niedoskonałościom. Nie da się ukryć, że obecna moda na naturalne terapie, pod wieloma względami, jest bardzo korzystna dla utrzymania ogólnego dobrego stanu zdrowia. Trendy te nie ominęły także drogerii- na półkach można znaleźć coraz więcej kremów, toników czy maseczek z dodatkiem ziołowych lub roślinnych substancji (np. wyciąg z rumianku, dodatek olejku CBD czy lukrecji). Właśnie w takie preparaty najlepiej wybierać w codziennej pielęgnacji. Natura zwykle nie wywołuje skutków ubocznych, które często zdarzają się przy stosowaniu farmakologii. Oczywiście, nie należy zupełnie zawierzać roślinnym wyciągom- one również mogą uczulać, jednak dbanie o urodę z ich pomocą wydaje się bardziej bezpieczne.

Nieodpowiednie dawkowanie wszystkich rodzajów kosmetyków może wyrządzić sporo krzywdy skórze, więc w każdym przypadku trzeba zachować ostrożność i obserwować reakcję skóry. Szczególnie dotyczy to ostatnio popularnych olejków eterycznych. Stosowanie się do zaleceń jest najlepszą receptą na zdrową cerę

Dodaj komentarz