Stylowe torebki ze skóry – must have w szafie każdej kobiety

Dobrze i modnie ubrana kobieta podkreśla swój styl sięgając po równie modne dodatki. Z tego powodu w jej garderobie znajdą się torby skórzane, które najczęściej kojarzone są z elegancją i stylem. Jednak przy wybieraniu torebki ze skóry, która będzie służyć kobiecie przez lata, należy pamiętać o kilku czynnikach.

Torby skórzane powinny być uszyte z wytrzymałej skóry. Skóra cielęca, choć jest bardzo miękka, nadaje się raczej na rękawiczki, choć niektórzy producenci szyją z niej także eleganckie kopertówki. Na torby do pracy i do noszenia na co dzień są lepsze inne gatunki skór ze względu na ich wytrzymałość. Torebka często noszona powinna być dość sztywna i pojemna, bowiem oprócz dokumentów i portfela nosi się w niej m.in. kosmetyczkę czy inne przedmioty, jak np. smartfon czy czasem również zakupy.

Oprócz skóry warto również przyjrzeć się kolorowi tej torebki. Najbardziej uniwersalne są torebki brązowe i czarne, ale projektanci wykorzystują również inne kolory, w tym różne odcienie szarości czy modne odcienie neonowe. Kupując torebkę warto również pamiętać, z czym najczęściej będzie się ją nosić. Torebka do pracy powinna być raczej w stonowanych kolorach, natomiast torba na zakupy czy na imprezę może zaskakiwać swoją kolorystyką.

Równie istotne są dodatkowe zdobienia, które podobnie jak kolory torebek często ulegają modom. Frędzle, dodatki z puszkiem czy zdobienia wykorzystujące błyszczące kamienie czy motywy zwierzęce mogą być niemodne już w kolejnym sezonie, dlatego wybierając torebkę warto kupować modele o dość uniwersalnym kształcie oraz z małą liczbą zdobień. O torebki ze skóry należy również odpowiednio dbać, stosując środki nabłyszczające i chroniąc je od działania czynników zewnętrznych.

Źródło panske kabelky!

Dodaj komentarz