Biznes lodowy na już!

Chyba niewiele jest osób, które nie lubią lodów. Od malucha do starca wszyscy się nimi zajadamy. W każdym sklepie spożywczym znajduje się stoisko z lodami. Są jednak sytuacje, kiedy ochota na lody przychodzi niespodziewanie. Wówczas kontaktujemy się z firmą, która lody z dostawą do domu wykonuje niezwłocznie. Lody na dowóz, to nie tylko zamawianie na telefon. Niektóre firmy mają swoje rejony i dowożą lody raz w tygodniu. Zaopatrują mieszkańców w mrożone smakołyki. Samochód, który dowozi lody ogłasza swoją obecność specyficznym sygnałem. Klienci, słysząc sygnał, wychodzą z domów i niecierpliwią się. Jeżeli organizujemy przyjęcie i brakuje nam lodów, wówczas kontaktujemy się z odpowiednim dostawcą. Oprócz lodów można kupić również mrożone ciasta. Tort mrożony może być na cieście i z dodatkiem lodów. Ciasto wtedy nabiera większej smakowitości. Dodatek owoców i syropu nadaje potrawie niesamowitego uroku.
Okresem najbardziej lody franczyza sprzyjającym spożywanie lodów, jest oczywiście lato. Jednak coraz częściej jemy je właściwie przez cały rok. Najchętniej w kawiarniach, czy restauracjach. W domu raczej z okazji jakichś uroczystości. Należy wiedzieć, że i dla vegan sporządzono już odpowiednie lody. Nie zawierają one w swoim składzie produktów zwierzęcych, a smakują wyśmienicie. Są niestety droższe, bo żeby wymyślić smaczne lody bez dodatku jaj — trzeba się sporo nagłowić.
Lody podajemy również z dodatkiem alkoholu. Przeważnie jest to likier. Ogrom smaków i kompozycji lodowych jest już tak duży, że czasem trzeba długo się zastanawiać jakie lody wybrać.

Dodaj komentarz